KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407070
nr 1540 7070
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Lappland. Olja på pannå, 65x107 cm, yttermått inklusive ram: 80x122 cm
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:56:53
15/5 13:06:29
Karl Tirén
Läs mer om Karl Tirén